شنبه ۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۲
کد مطلب : 111062
جالب است ۰
رئیس مرکز گسترش وزارت بهداشت، از بازرسی ۹۹۰ هزار مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و پلمب بیش از ۳۰۰۰ مرکز به علت تخلفات بهداشتی در ایام نوروز خبر داد.
 خبرگزاری مهر، عباس علیپور، درباره بازدید گروه‌های نظارتی وزارت بهداشت از رستوران‌ها، نانوایی‌ها، مراکز پخت و تهیه غذا و اماکن عمومی، گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ گروه بهداشتی شامل ۴ هزار و ۴۰۰ نیرو در ایستگاه‌های بهداشت محیط مشغول خدمت رسانی هستند که از ۲۸ اسفند تا ۸ فروردین از ۹۸۷ هزار و ۳۶۸ مورد از اماکن تهیه مواد غذایی و عمومی بازدید کرده‌اند.
رئیس مرکز گسترش وزارت بهداشت با اشاره به خدمت رسانی مراکز سلامت در سراسر کشور در ایام نوروز، گفت: در این ایام حدود ۶۵۷ مرکز بهداشتی روستایی، شهری و روستایی-شهری به صورت شبانه روزی مشغول ارائه خدمت به مردم هستند.
علیپور افزود: همچنین حدود ۲۰۰ مرکز با وجود اینکه شبانه روزی نبودند در مکان‌های پرتردد، در ساعاتی غیر از ساعات اداری و روزهای تعطیل، فعال بودند.
رئیس مرکز گسترش وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت بیش از ۶ هزار و ۸۸۱ نفر نیروی درمانی بهداشتی، گفت: از ۲۸ اسفند تا ۸ فروردین، حدود هزار و ۹۷۱ پزشک، هزار و ۹۰۰ پرستار، ۱۱۰ ماما و ۲۵۰۰ نیروی بهداشتی به صورت شیفت بندی در کشیک‌های خود حاضر شدند.
رئیس مرکز گسترش وزارت بهداشت همچنین افزود: در مراکز مراقبت‌های واگیر نیز بیش از ۳ هزار نفر واکسن هاری تزریق شده است و از نمونه‌های اخذ شده ۲۳ مورد طغیان بیماری‌های واگیر وجود داشت که با اقدامات بجا، این مشکل رفع شده است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdciqzazrt1azu2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما