سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۷
کد مطلب : 109383
جالب است ۰

رییس کل دادگستری خوزستان گفت: دادگاه عمومی بخش سردشت دزفول با موافقت رییس قوه قضاییه به منظور گسترش عدالت قضایی در این شهرستان راه انداری شد.

 ایرنا، علی دهقان روز شنبه در گفت و گویی رسانه ای با اشاره به کوهستانی بودن منطقه سردشت و شهیون و سختی دسترسی شهروندان این منطقه به مراجع قضایی افزود: ایجاد دادگاه عمومی سردشت دزفول با هدف دسترسی آسان اهالی بخش سردشت و شهیون به مراجع قضایی راه‌اندازی شد.

وی ایجاد دادگاه عمومی در بخش سردشت دزفول را مطالبه مهم مردم این منطقه از دستگاه قضایی دانست و ادامه داد: مردم سردشت و شهیون برای پیگیری قضایی مجبور به طی کردن مسافتی بالغ بر ۴۵ کیلومتر بودند که با بهره برداری از این دادگاه دسترسی به مراجع قضایی برای مردم این بخش‌ها تسهیل می‌شود.
رییس کل دادگستری خوزستان بیان کرد: دادگاه بخش سردشت در راستای ایجاد امنیت قضایی عادلانه، ارایه خدمت قضایی مطلوب و همچنین رسیدگی به مسایل حقوقی و قضایی مردم این منطقه راه انداری شد.
 دادگاه عمومی بخش سردشت دزفول در سال ۹۲ برای مدت کوتاهی آغاز به کار کرد اما بعد از چند ماه، تعطیل شد و به دزفول انتقال یافت.

بخش سردشت شامل ۲ شهر سالند و حمزه با جمعیتی بالغ بر ۲۸ هزار نفر است؛ مردم این بخش بیش از ۱۰ سال است که پیگیر و خواستار استقرار دادگاه عمومی در سردشت هستند.


 
https://deyarkaroon.ir/vdcbw9b8frhbgfp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما