سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۴
کد مطلب : 109378
جالب است ۰

مدیر کل فرودگاه‌های خوزستان با اشاره به اینکه روزانه پنج هزار مسافر از طریق این فرودگاه تردد دارند گفت: میزان پرواز از فرودگاه اهواز طی سال جاری ۱۱ درصد رشد داشته است.
مهدی رزاز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال، تعداد پروازها از فرودگاه اهواز افزایش یافته و پروازهای خارجی به کشورهای ترکیه، دبی، کویت و عمان از این فرودگاه برقرار است.
وی ادامه داد: با نصب دستگاه ILS توسط فرودگاه ایران در اهواز، میزان دید در شرایط بدی آب و هوا تا ۸۰۰ متر افزایش یافت و دستگاه قبلی به دلیل فرسوده بودن از سیستم خارج شد.
رزاز اظهار کرد: ششم اسفند ماه امسال، ترمینال خروج پروازهای داخلی در این فرودگاه به مساحت سه هزار و ۲۰۰ مترمربع به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیر کل فرودگاه‌های خوزستان ادامه داد: با این اقدام بار ترافیک و حجم مسافر در فرودگاه اهواز شکسته می‌شود.
افزایش قیمت بلیط هواپیمایی در سال جاری رخ نداده است
وی با اشاره به اینکه امسال قیمت بلیط پروازهای فرودگاه افزایش نیافته بیان کرد: نظارت بر قیمت بلیط پروازها از سوی سازمان هواپیمایی کشور انجام می‌شود و کمیته‌ای در این خصوص در مرکز تشکیل شده است.
رزاز گفت: فرودگاه اهواز در صورت مشاهده تخلف، وظیفه ارسال گزارش به تعزیرات حکومتی و سازمان هواپیمایی کشور را دارد.
تعیین ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین برای ساخت فرودگاه جدید اهواز
مدیر کل فرودگاه‌های خوزستان اضافه کرد: ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین برای ساخت و جایگزینی فرودگاه جدید اهواز در خارج از محدوده شهرستان تعیین شده است.
وی تصریح کرد: البته این طرح، یک فرآیند سخت و مشکل است و تملک اراضی در این محدوده یکی از اقدامات بسیار دشوار در این خصوص است.
رزاز اظهار کرد: فرودگاه اهواز در حال حاضر در وسط شهر اهواز قرار دارد و ضروری است برای رفاه حال مردم، هرچه سریع‌تر، این جایه جایی انجام شود.
نیاز به ایجاد ترمینال خاص حوزه صادرات در فرودگاه اهواز
وی ادامه داد: صادرات از فرودگاه اهواز در حال انجام است اما متاسفانه یکی از مشکلات در این بخش، نبود ترمینال خاص حوزه صادرات در این فرودگاه است.
رزاز تاکید کرد: ضروری است بخش خصوصی، ترمینال خاص صادرات را در این فرودگاه ایجاد کند تا صادرات در شرایط بهتری انجام شود.
مدیر کل فرودگاه‌های خوزستان با بیان اینکه بیشتر میوه، تره‌بار و آبزیان از طریق این فرودگاه صادر می‌شود افزود: صادرات این کالا توسط هواپیماهای مسافربری در حال انجام است البته برای حوزه صادرات باید از هواپیماهای باربری استفاده شود.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcfe1dycw6dxma.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما