دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۵
کد مطلب : 109362
جالب است ۰

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان گفت: یکی از اهداف اصلی حضور در نمایشگاه گردشگری تهران، معرفی خوزستان به عنوان مقصد گردشگری جذاب برای مردم ایران و کشور است.
مهر، محمدحسین ارسطوزاده صبح امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور این اداره کل در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران اظهار کرد: طبق تجربه سال‌های گذشته حضور در این رویداد به واسطه معرفی ظرفیت‌های مختلف گردشگری همچون فرهنگی و تاریخی، اکوتوریسم، پرنده‌نگری، گردشگری مقاومت و دسترس‌پذیر (نابینایان ناشنوایان)، گردشگری کودک و… سبب جذب گرداشگران داخلی و خارجی است.

وی افزود: در این رویداد مهم بین المللی، کارگاه‌ها، دوره‌های آموزشی و میزگردهای تخصصی برگزار و در بخش‌های مختلف نمایشگاه نیز به معرفی ظرفیت‌های گوناگون استان مرتبط با انواع گردشگری نظیر گردشگری مقاومت، گردشگری فرهنگی و تاریخی، گردشگری آبی، گردشگری سلامت، اکوتوریسم، گردشگری کودک و… پرداخته می‌شود. به طور معمول بخشی از فضای نمایشگاه نیز به معرفی ظرفیت‌های بی بدیل اقوام اختصاص دارد که شیوه زندگی، آداب و رسوم و آئین‌های خود را به نمایش می‌گذارند.
ارسطو زاده با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی خوزستان امسال با حضور اقوام گوناگون، برنامه‌های متنوعی خواهد داشت، گفت. در این نمایشگاه، مجموعه‌ای از روایت‌های گردشگری دفاع مقدس به نام «ناشنیده‌های سنگرنشینان» ارائه شد. این روایت‌ها شامل حکایت‌هایی با عناوین «ناخدا و بی‌سیم چی»، «نجات یاران» و «تخریب‌چی فداکار» بودند. همچنین یک کارگاه تخصصی گردشگری کودک و نوجوان نیز در این نمایشگاه برگزار شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان از هدف خود برای معرفی بهتر استان خوزستان، با اجرای برنامه‌های متنوعی به ویژه، گردشگری کودک خبر داد و گفت: در این نمایشگاه، ظرفیت‌های بی‌نظیر استان خوزستان، از جمله ثبت جهانی پنج اثر تاریخی، معرفی ظرفیت‌های فراوان استان در حوزه اکوتوریسم و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری است.
 نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران روزهای ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه در محل نمایشگاه دائمی تهران برگزار می‌شود، غرفه خوزستان امسال در سالن ۹و ۸ نمایشگاه برپا شده است.
https://deyarkaroon.ir/vdciq3azrt1aup2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما