شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۹
کد مطلب : 109319
جالب است ۱
رییس دانشگاه شهید چمران اهواز در نشست خبری با رسانه های خوزستان گفت: با هفت دانشگاه مهم عراق تفاهم نامه امضا کردیم تا ارتباط علمی دانشگاه با کشورهای همسایه افزایش یابد و بتوانیم در زمینه جذب و پرورش دانشجوهای عراقی اقدام کنیم.
امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه شهید چمران اهواز با هفت دانشگاه مهم عراق
به گزارش پایگاه خبری دیار کارون نشست خبری رییس دانشگاه شهید چمران اهواز با رسانه های استان خوزستان با حضور معاونین دانشگاه در تاریخ 21 بهمن ماه 1402 در سالن جلسات دانشگاه برگزار شد.

دوران پس از کرونا دوران سختی برای تحول آموزشی بود
دکتر علی محمد آخوند علی رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در ابتدای سخن با تبریک عید مبعث و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب  اسلامی گفت: در زمان شروع تصدی ریاست دانشگاه ؛ دانشگاه را با ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی و شرایط سخت و خوابگاه‌های فرسوده در دوران همه گیری کرونا و آموزش مجازی تحویل گرفتیم اما  تصمیم گرفتیم که باید آموزش به صورت حضوری برگزار شود تا بازدهی علمی کافی را داشته باشد. سریعا اقدامات برای آماده‌سازی دانشگاه انجام شد و آموزش حضوری را آغاز کردیم. درهنگام تحویل گرفتن مدیریت این دانشگاه  یک هزار و ۳۰۰ پرسنل و ۶۵۰ استاد داشتیم. میانگین کارکنان نسبت به استادان باید سه دهم  باشد در حالی که این رقم در دانشگاه شهید چمران اهواز شش برابر است. دوران پس از کرونا دوران سختی برای تحول آموزشی بود و ما با تمام کاستی ها؛ همت  و تلاش خود را برای ایجاد تحول آموزشی به کار بردیم و از این بابت به همه کارکنان خدوم مجموعه بزرگ دانشگاه شهید چمران خداقوت می گویم.

با هفت دانشگاه مهم عراق تفاهم نامه امضا کردیم
رییس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: در حوزه دانشجویان بین‌الملل در حال حاضر کنسولگری دانشجویان خارجی در دانشگاه شهید چمران اهواز تشکیل شده است.
همچنین با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جلساتی داشتیم و با هفت دانشگاه مهم عراق تفاهم نامه امضا کردیم تا ارتباط علمی دانشگاه با کشورهای همسایه افزایش یابد و بتوانیم در زمینه جذب و پرورش دانشجوهای عراقی اقدام کنیم. اکنون دانشگاه شهید چمران اهواز به پاتوق ارتباط با کشورهای عربی تبدیل شده است و به جد دنبال این هستیم رشته‌های خوبی مانند هوا و فضا و مهندسی پزشکی را به دانشگاه شهید چمران اهواز اضافه کنیم و از سایر کشورهای عربی دانشجو جذب نماییم.

تعویض املاک فرسوده دانشگاه با 100 واحد مسکونی جهت سکونت اساتید جوان
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به اقداماتی چون بروز رسانی سیستم های تهویه و تعمیر و تجهیز سلف سرویس های دانشگاه گفت:  در بحث مولد سازی ساختمان‌هایی داشتیم که از قبل از انقلاب در اختیار دانشگاه بود و معتادان متهاجر و دوره گردان به این ساختمان‌ها رفته بودند و جای مناسبی نبود  بنابراین از طریق قانون معاوضعه ۱۲ تا ۱۳ منزل مسکونی را با شرکت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام دادیم و آن ها را با ۱۰۰ آپارتمان جایگزین خواهیم کرد تا مشکل استادان جوان در کوی استادان حل شود و این منازل سازمانی ویلایی با آپارتمان تعویض شود.

کاهش 50 درصدی بدهی های دانشگاه شهید چمران اهواز
رییس دانشگاه شهید چمران در خصوص میزان تخصیص اعتبارات به دانشگاه گفت: از طریق  مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه کشور؛  ۱۸ تا ۲۰ درصد اعتبارات به دانشگاه اضافه کردیم  و بودجه ۷۵ میلیارد تومان به اعتبارات پایه دانشگاه اضافه شد و با این کار توانستیم ۵۰ تا ۶۰ درصد بدهی‌های دانشگاه شهید چمران اهواز را کاهش دهیم.

برگزاری سه کنکور سراسری توسط دانشگاه شهید چمران اهواز
آخوند علی در پایان افزود: امسال سه کنکور سراسری در منطقه داشتیم و به حمد الله توانستیم این آزمون های سراسری را با امنیت و صحت کامل برگزار کنیم و رسالت علمی، آموزشی و فرهنگی خود را به انجام برسانیم.
https://deyarkaroon.ir/vdca6on6o49nwe1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما