شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۲
کد مطلب : 109316
جالب است ۰
مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: سامانه بارشی از اواخر وقت امروز شنبه فعالیت خود را در استان آغاز می‌کند و تا اواسط روز دوشنبه هفته جاری در استان ماندگار است.
 ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان، محمد سبزه‌زاری روز شنبه در خصوص فعالیت این سامانه بارشی در استان بیان کرد: این سامانه بارشی سبب وقوع رگبار، رعد و برق و وزش بادهای متوسط وگاهی تندباد لحظه‌ای (به ویژه در نیمه جنوبی استان) خواهد شد.
وی گفت: همچنین با فعالیت این سامانه بارشی احتمال بارش برف در ارتفاعات و ریزش تگرگ در برخی از نقاط و کاهش دما پیش‌بینی شده است.
مدیرکل هواشناسی خوزستان شمال خلیج فارس را اواسط هفته جاری مواج و همراه با رگبار و رعد و برق پیش‌بینی کرد و افزود: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری جوی نسبتا پایدار بر استان حاکم است.
سبزه‌زاری با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید از اواخر هفته جاری به استان خاطر نشان کرد: از اواخر روز چهارشنبه هفته جاری سامانه بارشی فعال و فراگیر استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
به گزارش ایرنا، اداره کل هواشناسی خوزستان همچنین نسبت به فعالیت سامانه بارشی از اواخر هفته جاری در استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
اداره کل هواشناسی خوزستان در این اطلاعیه نسبت به آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها، خسارت به زمین‌های کشاورزی و طغیان رودخانه‌های فصلی هشدار داده است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdchzwnz-23nvxd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما