جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۲
کد مطلب : 109276
جالب است ۰
طرح تجهیز چاه و اجرای خط انتقال آب آشامیدنی شهر آغاجاری با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال روز جمعه بهره برداری شد.
 ایرنا ، صابر علیدادی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان روز جمعه در حاشیه آیین بهره برداری این طرح بیان کرد: این طرح شامل حفاری ۲ حلقه چاه به عمق ۸۰ متر با دبی ۳۵ لیتر بر ثانیه و یک هزار و ۳۰۰ متر خط توسعه شبکه برق رسانی به چاه‌ها بود که بهره‌برداری شد.
وی افزود: تجهیز ۲ حلقه چاه که شامل خرید و نصب تابلو برق، ترانسفورماتور، الکتروپمپ شناور، شیر آلات و اتصالات بود در این طرح اجرایی شده است.
علیدادی با اشاره به اجرای خط انتقال آب آشامیدنی شهر آغاجاری تصریح کرد: سه کیلومترخط انتقال ( لوله فولادی ) از چاه‌ها تا تصفیه خانه آب شهر آغاجاری با هدف تامین آب آشامیدنی پایدار برای این منطقه اجرایی شده است.
مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان جمعیت زیر پوشش این طرح را ۱۲ هزار نفر عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه در ایام بارندگی و بالا رفتن کدورت آب رودخانه مارون، به مدت چند روز امکان برداشت و انتقال آب به شهر آغاجاری نبود و شهر دچار کمبود آب می‌شد، حفر و تجهیز چاه در دستور کار شرکت آبفا خوزستان قرار گرفت.
وی افزود: مشکل تامین آب در ایام بارندگی با تکمیل این طرح برطرف شد.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از افتتاح و بهره‌برداری ۴۰ طرح آبرسانی شهری و روستایی در این استان همزمان با ایام دهه فجر خبر داده بود.
تاکنون آبرسانی به ۲ هزار روستای خوزستان انجام شده است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdccmoqse2bqxi8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما