جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۲
کد مطلب : 109267
جالب است ۰
سرپرست میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دزفول گفت: ۵۰۰ دانشجوی فرهنگی از سراسر کشور با حضور در دزفول با جاذبه‌های گردشگری این شهرستان آشنا شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دزفول حمید رضا خادم با اشاره به اجرای طرح گشت دانشجویی در امکان تاریخی دزفول بیان کرد: طی همکاری مشترک اداره میراث‌فرهنگی دزفول و دانشگاه فرهنگیان، بیش از ۵۰۰ دانشجو از سراسر کشور در قالب ۲ گشت ویژه مردان و زنان از جاذبه‌های گردشگری شهرستان دیدن کردند.
وی با بیان اینکه این طرح در راستای گسترش و ترویج فرهنگ گردشگری و معرفی جاذبه‌های شهرستان اجرا شد افزود: دانشجویان فرهنگی در این طرح از پل باستانی، موزه مردم‌شناسی کرناسیون، قمش چوقابفون، خانه تاریخی تیزنو و ویسی نمدمال بازدید کردند.
خادم اظهار کرد: تاکنون گشت‌های متنوعی برای دانش‌آموزان و دانشجویان رشته‌های مختلف در دزفول برگزار و جاذبه‌های متنوع گردشگری و تاریخی این شهرستان معرفی شده است.
سرپرست میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دزفول ادامه داد: توسعه و ترویج فرهنگ ایرانگردی و گردشگری و معرفی جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و مذهبی شهرستان دزفول از جمله اهداف برگزاری این گشت‌های تاریخی است.
به گزارش ایرنا، دزفول یکی از شهرهای استان خوزستان است که در منطقه جنوب غربی ایران قرار دارد. این شهر یکی از شهرهای قدیمی خوزستان به شمار می‌رود که قدمتی چند هزار ساله دارد.
در گذشته شهر دزفول، پایتخت معماری و شکوه هنر ایرانی- اسلامی محسوب می‌شده است و در این شهر ۲۸ محله‌ی قدیمی وجود دارند که خانه‌های آن‌ها عمدتا از جنس آجرهای کوچک ساخته شده، خانه‌های آجری دزفول در نزدیکی هم تعبیه می‌شوند که سبب به وجود آمدن بافتی آجری در منطقه شده است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcceoqsm2bqxi8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما