پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۹
کد مطلب : 109228
جالب است ۰
مدیر کل تامین اجتماعی خوزستان گفت: ۲۴۰ هزار بازنشسته در استان وجود دارد که ۴۷.۵ درصد آن‌ها مشمول قانون مشاغل سخت و زیان‌آور هستند.
 ایرنا عبدالرضا روشنی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت در استانداری خوزستان بیان کرد: یکی از مشکلاتی که برای اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور وجود دارد تقبل نکردن پیمانکار در پرداخت چهار درصد سهم خود به بیمه است.
وی گفت: شرکت‌های بزرگی همچون نفت و ملی حفاری ایران در خوزستان قبول کردند که چهار درصد حق کارفرما را برای پیمانکاران خود پرداخت کنند.
روشنی ادامه داد: طبق قانون، ۱۳ شغل مشمول قانون سخت و زیان آور هستند و در موارد دیگر نیز در صورتی که شرایط محل کار برای کارگر زیان آور باشد مشمول این قانون می‌شود.
وی ادامه داد: برای حل مشکل پرداخت چهاردرصد حق کارفرما نیاز به همکاری و تعامل بیشتر صاحبان صنایع است.
مدیر کل تامین اجتماعی خوزستان افزود: تامین اجتماعی خوزستان ماهانه ۳۰ هزار میلیارد ریال به مردم خدمات می دهد.
وی گفت: برای بررسی مسائل و مشکلات اداره کل تامین اجتماعی استان نیاز به برگزاری جلسات کارشناسی است.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز هم در ادامه این‌نشست بیان کرد: برای جذب سرمایه‌گذار در شهرک‌های صنعتی باید زیرساخت‌های لازم فراهم شود.
محمد جواد امانی ادامه داد: به موجب قانون دستگاه‌های خدمات رسان باید خدمات لازم شهرک‌ها را فراهم کنند و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مکلف به تامین‌ منابع مورد نیاز ایجاد زیر ساخت در شهرک‌های صنعتی است.
وی گفت: ۷۳ شهرک و ناحیه صنعتی در استان وجود دارد که ۳۸ مورد از این تعداد گازرسانی شده‌اند.
امانی ادامه داد: طبق دستورالعمل جدید، انتقال گاز به شهرک‌های صنعتی منوط به پرداخت اعتبار به شرکت گاز است.
نایب رییس اول اتاق بازرگانی اهواز در ادامه افزود: با توجه به کاهش اعتبارات و بودجه، امکان انتقال گاز به شهرک های صنعتی با منابع استانی و داخلی امکان‌پذیر نیست.
شهلا عموری ادامه داد: سرمایه گذاران با وجود سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی متاسفانه در مواردی به دلیل نبود زیرساخت و یا عدم دریافت خدمات برای ادامه فعالیت با مشکل مواجه می‌شوند.
وی گفت: تامین خدماتی همچون گاز، آب و برق در کنار کمک به تولید به اشتغالزایی استان نیزکمک می‌کند.
عموری افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی نمی‌تواند طبق قانون اعتبارات خود را خارج از محوطه شهرک خرج کند به همین دلیل امکان انتقال خط گاز را در خارج از محوطه شهرک ندارد.
به گزارش ایرنا، در این نشست مصوب شد مسائل و مشکلات انتقال گاز به شهرک‌های صنعتی استان و پرداخت چهار درصد حق کارفرما مشاغل سخت و زیان‌آور تا زمان حل این‌مشکلات به صورت دائمی پیگیری شود.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcj8hevouqey8z.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما