چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۹
کد مطلب : 109219
جالب است ۰
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: پیگیری‌های لازم برای رفع نقص دستورالعمل جدید نحوه انتقال گاز به شهرک‌های صنعتی از سوی استان انجام‌ می‌شود.
 ایرنا محمد راضی جلالی شامگاه چهارشنبه در هفتاد و هفتمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بیان کرد: دستورالعمل جدیدی در خصوص انتقال گاز به شهرک‌های صنعتی از سال گذشته ارائه شده که در این قانون مشخص نشده اعتبار انتقال گاز به این شهرک‌ها باید از سوی چه دستگاهی پیگیری شود.
وی گفت: این موضوع باعث شده تا ۲ دستگاه شرکت گاز و شرکت‌ شهرکهای صنعتی برای انتقال گاز به واحدهای صنعتی در این مناطق دچار سردرگمی شوند.
راضی جلالی ادامه داد: به همین دلیل نامه‌نگاری لازم توسط استانداری خوزستان برای حل این مشکل انجام‌ می شود و از طریق نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز موضوع پیگیری می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان تصریح کرد: موضوع انتقال گاز به شهرک شماره چهار شهرستان دزفول که در این شورا مطرح شد به دلیل همین موضوع با مشکل مواجه شده که با مساعدت شرکت گاز راهکاری برای این موضوع مطرح شده است.
وی با اشاره به مشکل دیگری که شهرک‌های صنعتی دزفول با آن‌ روبرو هستند، ادامه داد: کمبود زمین در این شهرستان از دیگر مشکلات سرمایه‌گذاران برای فعالیت در این شهرک‌های صنعتی است.
راضی جلالی تاکید کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی برای دریافت خدمات باید قبل از توسعه شهرک‌ها برنامه خود را به شرکت‌های خدمات‌رسان اعلام کند.
وی گفت: برای اینکه این‌مشکل به صورت دائمی حل شود پیگیری قانونی برای نحوه خدمات‌رسانی شرکت‌های خدمات رسان به شهرک‌های صنعتی انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت گاز خوزستان هم در این رابطه گفت: سال گذشته نامه‌ای به مدیران‌ شرکت‌های گاز کشور ابلاغ شد که رساندن گاز به شرکت‌های صنعتی در صورت تخصیص اعتبار انجام شود.
نادر قلی زری میدانی اظهار کرد: در گذشته اعتباری برای انتقال گاز به شهرک‌های صنعتی پرداخت می‌شد اما دیگر این اعتبار پرداخت نمی‌شود و شرکت گاز دیگر تعهدی در این خصوص ندارد.
وی گفت: حسب درخواست شرکت مادر تخصصی شهرک‌های صنعتی، اعتبار مربوط به انتقال گاز به این شرکت پرداخت می‌شود.
به گزارش ایرنا، طبق دستورالعمل جدید در صورت تخصیص اعتبار، شرکت گاز امکان ایجاد خطوط انتقال گاز به شهرک های صنعتی را دارد.
پیش از این شرکت‌های خدمات‌رسانی همچون شرکت گاز موظف به انتقال گاز تا محوطه بیرونی شهرک‌های صنعتی را داشتند.
در خوزستان ۷۳ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcjvhevhuqey8z.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما