چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۱
کد مطلب : 109205
جالب است ۰
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار و ۹۱۵ دانشجوی شاهد و ایثارگر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که شمار زیادی از آنان جزو دانشجویان ممتاز هستند.
دکتر علی‌محمد آخوندعلی، ۱۸ بهمن در نشست شورای استادان مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه که در تالار اجتماعات حوزه ریاست برگزار شد، گفت: با توجه به پیشینه دانشگاه در دوران هشت ساله دفاع مقدس، ظرفیت ایجاد مرکز تحقیقات و تاریخ شفاهی این دوران نیز، وجود دارد. می‌توان از ظرفیت دانشکده زبان و ادبیات فارسی قدیم برای راه‌اندازی موزه و تالار افتخارات دفاع مقدس دانشگاه، بهره‌ برد.
به گزارش ایسنا، وی با گرامی‌داشت دهه مبارک فجر، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران، رویدادی بی‌مانند در تاریخ کشورمان است و حرکت عظیمی است که تمدن ایران را تحت‌ تاثیر قرار داد.
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: کشور ایران در طول تاریخ شاهد رویدادهای مختلفی بوده است اما پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) رخدادی عظیم بود که منجر به اسلامی و ولایی شدن کشورمان شد.
آخوندعلی افزود: مردم کشورمان در راه انقلاب اسلامی ایران صدمات بسیاری دیده و دچار خسارت‌های زیادی شدند اما پیروزی انقلاب ناکامی‌ها را از یاد برد.
وی ادامه داد: امیدواریم امانت‌داران خوبی برای انقلاب اسلامی ایران باشیم و تا ظهور امام عصر (عج) از انقلابمان محافظت کنیم. سنت الهی این است که حق بر باطل پیروز می‌شود و ظلم و ستم هیچ‌گاه برجا نخواهد ماند و آگاهی مردم کشورهای دیگر برگرفته از مبارزات و پیروزی انقلاب اسلامی ایران موجب مبارزه آنان با زورگویان شده است.
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در بخش دیگری از صحبت‌های خود، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از یک هزار و ۹۱۵ دانشجوی شاهد و ایثارگر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که شمار زیادی از آنان جزو دانشجویان ممتاز هستند.
 آخوندعلی، خواستار شناسایی نقاط ضعف و قوت دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه شهید چمران اهواز و حل مشکلات احتمالی این دانشجویان در دانشگاه شد.
در ادامه سیدعابدین دهنوی، مدیر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: در حال حاضر یک هزار و ۹۱۵ دانشجوی شاهد و ایثارگر شامل یک هزار و ۱۸۲ نفر دختر و ۷۳۳ نفر پسر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
وی، افزود: در هر رشته تحصیلی یک عضو هیات علمی مسئولیت هدایت دانشجویان شاهد و ایثارگر را برعهده دارد. همچنین تلاش خواهیم کرد طرح دانشجو مشاور همیاران استادان نیز در دانشگاه اجرایی شود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه دو اهواز نیز با اشاره به حمایت‌های این بنیاد از دانشجویان شاهد و ایثارگر، تأکید کرد: شهدا و ایثارگران حق بزرگی به گردن کشورمان دارند. در طول سال‌های پس از دفاع مقدس، خانواده‌های این عزیزان از هیچ تلاشی برای آنان فروگذار نکرده اند ، ازاین‌رو باید قدردان ایثارگران و خانواده‌های آنان باشیم.
اصغر بایمانی‌نژاد، تصریح کرد: عضویت در خانواده بزرگ شاهد و ایثارگر کشورمان افتخار بزرگی برای فرزندان این عزیزان است و ما نیز تلاش کرده‌ایم هرساله با همکاری دانشگاه شهید چمران اهواز از دانشجویان ممتاز این دانشگاه، تجلیل کنیم.
دکتر رحیم پیغان، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در این نشست خواستار تشکیل کارگروهی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه در حوزه‌های مختلف برای شناسایی آسیب‌ها و مشکلات دانشجویان شاهد و ایثارگر شد.
این نشست با حضور شماری از اعضای هیات‌علمی مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه شهید چمران اهواز همراه بود.

 
https://deyarkaroon.ir/vdce7o8znjh87wi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما