سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۶
کد مطلب : 106095
جالب است ۰

جانشین ستاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس رمز پایداری، ایستادگی و تاب‌آوری ملت ایران در برابر تهاجم دشمن در هشت سال دقاع مقدس را وحدت کلمه و پیروی از ولایت دانست و گفت: گنجینه معارف دفاع مقدس باعث انسجام و پایداری ملی است.
 ایرنا :امیر سرتیپ نبی سهرابی دوشنبه در مراسم آیین اختتامیه دوازدهمین دوره جایزه ادبی یوسف در مسجد جامع خرمشهر اظهار کرد: مسجد جامع نماد پیروزی است زیرا خرمشهر یک شهر معمولی نیست بلکه آرزوهای دست نیافتنی یک ملت را محقق کرد.
وی افزود: پس از آزاد سازی و پیروزی خرمشهر، عقده‌های دیرینه شکست‌های یک ملت گشوده شد و تمام حقارت را جبران کرد.
امیر سرتیپ سهرابی گفت: شهیدان به عنوان ظفر بخشان این ملت، خون خود را تقدیم انقلاب کردند تا این شهر آزاد شود و اینک نویسندگان با الهام گرفتن از دفاع مقدس از طریق داستان‌های واقعی آن را تبیین و از این گنجینه برای فرهنگ‌سازی استفاده کنند.
وی ادامه داد: واقعیت یک ملت این است که در برابر دشمن ایستاد و تاب‌آوری ملی ایجاد کرد.
جانشین ستاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس توضیح داد: امروز نیز محور مقاومت برگرفته از مردم ایران، از حقانیت ما درس گرفته و به همین دلیل فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی ایستادگی می‌کند.
امیر سرتیپ سهرابی تصریح کرد: ساختارمند شدن ادبیات ملی و نقش بستن ادبیات دفاع مقدس در اذهان جوانان، جامعه امروز و فردای کشور را خواهد ساخت.
آیین اختتامیه دوازدهمین دوره جایزه ادبی یوسف داستان‌های کوتاه دفاع مقدس دوشنبه درمسجد جامع خرمشهر برگزار شد.
این جشنواره در سه سطح بزرگسالان، کودکان و نوجوانان و موضوع آزاد از اواخر سال گذشته آغاز و سه هزار و ۶۹۰ اثر به دبیر خانه رسید.
https://deyarkaroon.ir/vdci3qazwt1auu2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما