سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۸
کد مطلب : 106090
جالب است ۰
دانشجویان خارجی از ۴۲ کشور جهان در رشته‌های پزشکی ایران تحصیل می‌کنند

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیش از هشت هزار دانشجوی خارجی از ۴۲ کشور جهان در رشته‌های علوم پزشکی کشور ایران مشغول به تحصیل هستند.
 ایرنا :دکتر ابوالفضل باقری فرد روز سه شنبه در حاشیه چهارمین کارگاه بین المللی‌سازی آموزش عالی علوم پزشکی در سالن دانشکده بهداشت اهواز بیان کرد: بین المللی‌سازی حوزه آموزش علوم پزشکی از ماموریت های وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور محسوب می‌شود.
وی افزود: خوزستان و اهواز نیز به علت ظرفیت‌های مختلف مورد استقبال بسیاری از دانشجویان کشور قرار گرفته و این کارگاه برای توانمندسازی اساتید و کارشناسان در جذب دانشجویان خارجی اهمیت دارد.
دکتر باقری‌فرد ابراز امیدواری کرد: برگزاری این کارگاه برای اهواز و کلان منطقه چهار کشور دستاوردهای مفیدی داشته باشد.
تحصیل بیش از ۴۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی اهواز
مدیر اموربین الملل دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز گفت: این کارگاه آموزشی در روزهای ۳۰ آبان و یکم آذرماه از هشت صبح تا پنج بعد از ظهر با حضور میهمانان وزارت علوم و بهداشت و مسئولان و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی دزفول، لرستان، آبادان، شوشتر و بهبهان برگزار می‌شود
دکتر سید علی مرد ادامه داد: در کارگاه یاد شده، موضوع بین المللی‌سازی آموزش عالی مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: در دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیش از ۴۰۰ دانشجوی خارجی از کشورهای هندوستان، عراق، پاکستان، سوریه و غنا مورد پذیرش قرار گرفته‌اند و قرار است به زودی از ۲ کشور دیگر نیز دانشجو جذب شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز بیان کرد: چهارمین کارگاه بین المللی‌سازی آموزش عالی در راستای تقویت واحد بین الملل، ارتقای آموزش و رفع موانع توسعه‌ای برگزار شده تا اساتید به تبادل نظر بپردازند.
دکتر محمد حسین سرمست شوشتری ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این برنامه‌ها در راستای افزایش پذیرش دانشجوی بین الملل در رشته‌های مختلف گام برداریم و در آینده به توسعه روابط با کشورهای همجوار منجر شود.
https://deyarkaroon.ir/vdcdn90fzyt0zz6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما