چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۷
کد مطلب : 106077
جالب است ۱
ايران ميزبان حدود پنج ميليون پناهنده است
مديركل بين‌الملل سازمان ملي مهاجرت با تبيين راهبردهاي سازمان ملي مهاجرت در يكسال اخير و تحولات عظيمي كه در حوزه اتباع و مهاجران انجام شده است، گفت: اكنون ايران ميزبان حدود پنج ميليون پناهنده است.

 ايرنا،‌ روح‌الله قادري روز چهارشنبه در جلسه با كاهيلوتو سفير فنلاند و نماينده كميسارياي سازمان ملل متحد ديدار كرد و افزود: نابساماني و مديريت نداشتن در حوزه پناهندگان در همه جوانب به خصوص بين‌المللي باعث شده است، جمهوري اسلامي ايران به عنوان كشوري كه هيچ تقصيري در به وجود آمدن اين شرايط نداشته است، اما با نسبت بيشتر به همه حوزه بين‌الملل در فشار و ميزبان حدود پنج ميليون از پناهندگان باشد.

جامعه بين‌الملل در ايفاي نقش خود كوتاهي نكند
وي گفت: همه جامعه بين‌الملل بايد سهم اين اتفاق را به دوش بكشند و در زيرساخت‌ها و مسايل بنيادي و اساسي نقشي جدي ايفا كنند و خدمات خود را از كوتاه مدت و سطحي به سمت ميان مدت و راهبردي سوق دهند.

قادري اظهار داشت: ضرورت افزايش سهميه اسكان دوباره براساس ميزان جمعيت آوارگان افغانستاني در كشورها و همچنين لزوم تغيير عملكرد جامعه بين‌الملل نسبت به حجم كمك‌هاي ناچيز به جامعه پناهندگان در ايران بايد در برنامه ويژه سازمان‌هاي بين‌المللي قرار گيرد.

در جلسه‌اي كه در اتاق جلسات سازمان ملي مهاجرت و به درخواست سفير فنلاند انجام شد، گزارشي از خدمات اين كشور به حوزه مهاجران و پناهندگان توسط سفير اين كشور ارائه شد و از همكاري‌هاي جمهوري اسلامي ايران با اين كشور و حوزه پناهندگان قدرداني شد.
 
https://deyarkaroon.ir/vdciyqazyt1auu2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما