چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۶
کد مطلب : 106075
جالب است ۰
رييس مركز صدور گواهينامه پليس راهور فراجا با تشريح جزييات رنگ‌ بندي گواهينامه‌هاي رانندگي ارائه شده به دولت گفت: در اين طرح گواهينامه‌ها در سه رنگ سفيد، نقره‌اي و طلايي با هدف ايجاد انگيزه در رعايت بيشتر قوانين رانندگي صادر خواهد شد. 

 ايرنا از پايگاه خبري پليس،‌ سرهنگ احمد كرمي‌اسد روز چهارشنبه اظهار داشت: پليس با هدف اصلاح قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي طرح تشويق رنگبندي گواهينامه را به دولت پيشنهاد داد.

وي افزود: بر اساس ماده ۷ قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي، اقدامات پليس صرفا جنبه تنبيهي داشت و امتياز خاصي در اختيار رانندگان قانون مدار تعلق نمي‌گرفت كه در صورت بررسي طرح ارائه شده نيروي انتظامي در مجلس شوراي اسلامي و تصويب شوراي نگهبان بسته‌هاي تشويقي در اختيار رانندگان قرار خواهد گرفت.

وي با اشاره به رنگ‌بندي گواهينامه‌ها در طرح ارائه شده به دولت گفت: كارت گواهينامه پايه به رنگ سفيد است كه به ازاي هر روز امتناع از تخلف امتياز به دارنده آن تعلق خواهد گرفت و پس از آن زمينه براي ارتقاء به كارت نقره‌اي فراهم مي‌شود.

 

رانندگان قانون‌مدار گواهينامه طلايي دريافت مي‌كنند
رييس مركز صدور گواهينامه پليس راهور فراجا كارت نقره‌اي را متعلق به رانندگان با عملكرد خيلي خوب دانست و اضافه كرد: رانندگان داراي كارت نقره‌اي ضمن بهره‌گيري از تخفيفات ۱۰ درصدي بيمه‌اي، تخفيفات عوارض آزادراهي، عوارض سالانه شهرداري، كاهش هزينه معاينه فني، به عنوان پليس نامحسوس نيز مي‌توانند با نيروي انتظامي همكاري كرده و تخلفات رانندگي شهروندان را گزارش كنند.

وي افزود: دارنندگان كارت نقره‌اي نيز با رعايت كامل قوانين به صورت روزانه امتياز مثبت كسب كرده كه پس از ثبت در سيستم و گذشت ۲ سال به جرگه دارندگان كارت‌هاي طلايي تحت عنوان رانندگان عالي مي‌پيوندند.

كرمي‌اسد در توضيح امتيازات گواهينامه طلايي اظهار داشت: در اين طرح تخفيف ۲۰ درصدي بيمه‌اي، تخفيف ۱۰ درصدي عوارض آزادراهي، تخفيف ۱۰ درصدي هزينه تخلفات، تخفيفات ويژه استفاده از اماكن تفريحي و اولويت در استخدام دستگاه‌هاي دولتي به عنوان راننده، شامل حال رانندگان خواهد شد.

وي گفت: پليس با هدف ارزش‌گذاري به عملكرد رانندگان قانون مدار، گواهينامه طلايي براي آنان صادر خواهد كرد.

به گفته كرمي اسدي، طرح تعويض شماره پلاك و نقل و انتقالات درب منزل به زودي توسط مسئولان امر اطلاع‌رساني مي‌شود.

https://deyarkaroon.ir/vdcgu39qnak9zz4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما