چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۵
کد مطلب : 106074
جالب است ۰
مديرعامل سازمان تأمين‌اجتماعي از واريز مرحله چهارم تسهيلات قرض‌الحسنه به حساب تعدادي از بازنشستگان و مستمري‌بگيران اين سازمان خبر داد و گفت: از ابتداي سال جاري تاكنون ۱۵۷ هزار فقره تسهيلات به حساب بازنشستگان واريز شده است.

 ايرنا از سسازمان تأمين اجتماعي، ميرهاشم موسوي روز چهارشنبه در جريان چهل‌وهشتمين سفر استاني در استان آذربايجان‌شرقي افزود: يكي از خدماتي كه سازمان تأمين‌اجتماعي در كنار پرداخت به موقع مستمري ماهانه به بازنشستگان ارائه مي‌دهد، تسهيلاتي است كه براي رفع مشكلات در اختيار اين افراد قرار مي‌گيرد و در سال جاري، رقم اين تسهيلات قرض‌الحسنه به ۲۰ ميليون تومان افزايش يافته است.

مديرعامل سازمان تأمين‌اجتماعي از پرداخت ۴۰ هزار فقره تسهيلات بازنشستگان و مستمري‌بگيران سازمان تأمين‌اجتماعي در اين مرحله خبر داد و افزود: با احتساب اين پرداختي‌ها، از ابتداي سال جاري در مجموع ۱۵۷ هزار فقره وام ۲۰ ميليون توماني به بازنشستگان و مستمري‌بگيران سازمان تأمين‌اجتماعي سراسر كشور پرداخت شده است.

پرداخت ۴۰ هزار فقره تسهيلات به بازنشستگان در مرحله چهارم
موسوي اظهار داشت: در مرحله چهارم پرداخت تسهيلات قرض‌الحسنه مستمري‌بگيران سازمان تأمين‌اجتماعي، ۴۰ هزار فقره وام ۲۰ ميليون توماني به بازنشستگان و مستمري‌بگيران سازمان تأمين‌اجتماعي پرداخت ‌شد.

به گفته وي، در اين مرحله ثبت‌نام اين افراد كه مشكل بانكي نظير معوقه يا مسدودي حساب نداشته‌ و واجد شرايط بوده‌اند، توسط كانون‌هاي بازنشستگي در سامانه ثبت نهايي شده بود. اين تسهيلات به حساب بازنشستگان واجد شرايط واريز شده و پيام كوتاه آن هم براي بازنشستگان ارسال شد.

سازمان تأمين اجتماعي اكنون چهار ميليون و ۲۰۰ هزار بازنشسته و مستمري‌بگير تحت پوشش دارد كه در كنار بيمه‌شدگان با جامعه آماري حدود ۴۶ ميليون نفر، ماهانه ۴۰ هزار ميليارد تومان براي ارائه تعهدات خود در بخش‌هاي بيمه‌اي، درماني و بازنشستگي هزينه مي‌كند.

 

 

آغاز فرايند اجرايي طرحي كه ۲۰ سال معطل مانده بود
مديرعامل سازمان تأمين‌اجتماعي همچنين در اين استان ضمن تأكيد بر ضرورت تسريع در تكميل و اتمام طرح‌هاي ناتمام گفت: تكميل تعهداتي كه در دوره‌هاي قبل ايجاد شده و به هر دليلي ناتمام‌ مانده از اولويت‌هاي سازمان تأمين‌اجتماعي است چراكه صيانت از حقوق ذي‌نفعان در حوزه‌هاي مختلف از اولويت‌هاي راهبردي ماست.

وي ادامه داد: مطابق پيگيري انجام شده مبني بر رفع شدن مسائل طرح شمس تبريز، بخشي از منابع مالي طرح تأمين شده، ابلاغ لازم جهت الزامات قانوني از هيات امنا و هيات مديره سازمان اخذ شده، وضعيت پيمانكاران قبلي در حال پيگيري بوده و با همراهي خوب مسئولان و ذي‌نفعان، وضعيت طرح در بخش‌هاي مختلف نظير انشعابات گاز، آب و برق در حال پيشرفت بوده و عملاً اين طرح كه براي ۲۰ سال معطل مانده بود؛ آغاز شده است.

موسوي افزود: تعهد به زمان‌بندي و برآورد طرح‌هاي عمراني از مهم‌ترين مسائلي است كه تمام مديران سازمان بايد آن را مورد توجه داشته باشند. تسريع در تكميل طرح‌هايي كه از دوره‌هاي گذشته باقي‌مانده حقي است كه اداي آن موجب ايجاد و تقويت سرمايه اجتماعي مي‌شود و خدايي ناكرده تأخير آن نارضايتي ذي‌نفعان و ضمانت حقوقي و شرعي را براي تمام افراد مقصر در آن ايجاد مي‌كند.

۱۵۰ طرح تأمين اجتماعي در دست طراحي و توسعه است
مديرعامل سازمان تأمين‌اجتماعي با مروري بر بخشي از اقدامات عمراني سازمان تأمين‌اجتماعي در دولت مردمي سيزدهم گفت: اكنون اين سازمان ۵۷ طرح عمراني در حال احداث در حوزه درماني سراسر كشور و ۱۵۰ طرح نيز در دست طراحي و توسعه دارد. امسال ۱۱۵۰۰ ميليارد تومان اعتبار براي توسعه زيرساخت‌هاي درماني و عمراني در بودجه سازمان تعيين شده كه اين عدد در آغاز دولت سيزدهم ۴۵۰۰ ميليارد تومان بوده و اين نشان‌دهنده اولويت و اهميت دولت به توسعه خدمات است.

موسوي ضمن تأكيد بر تسريع در تكميل و اتمام طرح‌هاي ناتمام، دستورات و هماهنگي لازم براي پيشبرد ويژه اين طرح را صادر كرد.

https://deyarkaroon.ir/vdcfevdyjw6dxxa.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما