چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۴
کد مطلب : 106072
جالب است ۰
بانك مسكن در مورد خانه‌هاي خالي متعلق به اين بانك، اعلام كرد: طبق بررسي‌هاي به‌عمل آمده، تنها تعداد ۶ واحد جزو املاك تمليكي و ملكي اين بانك شناسايي شده و تعداد ۷۵۷۵ واحد مسكوني متعلق به بانك مسكن نيست.

 ايرنا، بانك مسكن در اطلاعيه‌اي با اشاره به موارد عنوان شده در خصوص تعداد خانه‌هاي خالي متعلق به اين بانك در رسانه‌ها، اعلام كرد: با توجه به راه اندازي سامانه ملي املاك و اسكان در راستاي اجراي تكاليف قانوني توسط وزارت راه و شهرسازي، در تاريخ نهم آذر ماه سال ۱۴۰۱، اين وزارتخانه طي چند مرحله۷۵۸۱ واحد مسكوني را تحت مالكيت اين بانك معرفي كرده است.

طبق بررسي‌هاي به‌عمل آمده از طريق استعلام‌ كدپستي و تحقيقات ميداني، تنها تعداد ۶ واحد جزو املاك تمليكي و ملكي اين بانك شناسايي شده است و الباقي واحدهاي معرفي‌شده به تعداد ۷۵۷۵ واحد مسكوني متعلق به بانك مسكن نبوده و به دليل اشكالات موجود در سامانه املاك و اسكان حذف اين واحدها از واحدهاي تحت مالكيت با مشكلاتي مواجه شده بود.

ليكن با همكاري نماينده معرفي‌شده وزارت راه و شهرسازي عمليات حذف اين واحدها از ۳ روز گذشته آغاز شده و كماكان ادامه دارد.

علاوه بر شناسايي واحدهاي فوق و شروع عمليات حذف آن‌ها، تعداد ۱۲۴ واحد مسكوني مستقل در سطح كشور تحت مالكيت و بهره‌برداري اين بانك قرار دارد كه عمليات ثبت اطلاعات ۱۰۸ واحد از واحدهاي مسكوني مذكور در سامانه ملي املاك و اسكان ضمن اخذ اطلاعات تكميلي مورد نياز از استان‌ها تكميل شده و ۱۶ واحد باقي‌مانده به دليل مشكلات مربوط به عدم وجود سند مالكيت و يا مبايعه‌نامه تاكنون فراهم نشده است.

علي‌رغم موارد مطروحه و مكاتبات و اطلاع‌رساني صورت‌گرفته با وزارت راه و شهرسازي و حتي انتشار اطلاعات رسمي توسط وزارت محترم امور اقتصادي و دارايي؛ بخش اخبارشبانگاهي ۲۰:۳۰در تاريخ ۱۴۰۲/۸/۷ تعداد ۸۰۰۰ واحد مسكوني خالي در سراسر كشور متعلق به بانك مسكن را معرفي كرد كه اين موضوع صحت نداشته و فاقد موضوعيت است.

https://deyarkaroon.ir/vdcd590fxyt0zz6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما