چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۳
کد مطلب : 106058
جالب است ۰
ارائه لايحه بودجه ۱۴۰۳ بعد از برنامه هفتم
لايحه بودجه ۱۴۰۳ در جلسه امروز هئيت دولت ارائه شد اما قرار است اين لايحه بعد از تصميم‌گيري و اتمام بررسي لايحه برنامه هفتم به مجلس ارسال شود.

 ايسنا، پس از جلسات متعدد بالاخره لايحه بودجه سال ۱۴۰۳ تدوين و نهايي شد. چند روز پيش داود منظور - معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور- از آماده بودن كليات لايحه بودجه سال آينده خبر داد و امروز در جريان جلسه فوق العاده هئيت دولت، پيش نويس اين لايحه توسط رئيس اين سازمان به دولت ارائه شد.

منظور در جلسه امروز هئيت دولت، توضيحاتي درباره چگونگي تدوين و آماده كردن لايحه بودجه ۱۴۰۳ ارائه كرد.

رئيس سازمان برنامه و بودجه با تشريح تغييرات رويكردي بودجه سال ۱۴۰۳ و پيش‌بيني‌هاي مقدماتي از منابع و مصارف با رويكرد تداوم رشد توليد و كنترل تورم و همچنين چالش‌هاي پيش‌روي بودجه عمومي كشور ناشي از ناترازي‌هاي بجا مانده از يك دهه گذشته، رويكرد كلي بودجه سال آينده را اجراي سياست‌هاي كلي، تحقق عدالت و اصلاح برخي ناترازي‌ها دانست.

رئيس دولت سيزدهم در ادامه از سازمان برنامه و بودجه براي جمع‌بندي لايحه بودجه در موعد مقرر تشكر كرد و گفت: بعد از اتمام بررسي لايحه برنامه هفتم توسعه، زمينه تقديم لايحه بودجه نيز به مجلس فراهم شود.

رئيس جمهور اعضاي دولت را مكلف كرد كه نظرات و محورهاي تكميلي خود را براي تقويت برخي سرفصل‌هاي بودجه سال ۱۴۰۳ به سازمان برنامه و بودجه ارائه كنند.

 وي خطاب به رئيس سازمان برنامه و بودجه اعلام كرد كه با واقعي كردن درآمدها و مصارف، جلوگيري از كسري بودجه را مورد توجه ويژه قرار دهد.   همچنين توجه اكيد به آثار تورمي بودجه و محاسبه آثار اقتصادي و اجتماعي آن و توجه به رويكردهاي اقناعي بر واقعي بودن همه ابعاد بودجه و مسئوليت‌پذيري همه اجزا را مورد تأكيد قرار داد.
 
https://deyarkaroon.ir/vdchm-nz623nvvd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما