چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۵۰
کد مطلب : 106057
جالب است ۰
كمتر از ۱۰ ماه از سفر قبلي رئيس قوه قضائيه به استان كرمان و صدور دستور تعيين تكليف خودروهاي توقيفي پرونده‌هاي موادمخدر استان، مزايده فروش ۲ هزار و ۳۷۷ دستگاه خودروي توقيفي مواد مخدر در اين استان برگزار شد.

تكليف ۲۳۷۷ دستگاه خودرو توقيفي در 2 مزايده استان كرمان مشخص شد

 خبرگزاري فارس، حجت‌الاسلام محسني اژه‌اي دوشنبه ۱۲ دي‌ماه سال ۱۴۰۱ در بازديدي سرزده از پاركينگ مركزي خودرو‌هاي توقيف يا ضبط شده پرونده‌هاي مواد مخدر در كرمان خطاب به مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت كه بر چه مبنايي اعلام مي‌كنيد خودرو‌ها را با مجوز قضايي تحويل گرفته‌ايد در حاليكه در مواردي هيچ مدركي از آن مجوز‌ها نداريد؟ مگر امكان‌پذير است يك وسيله نقليه به پاركينگ ستاد مبارزه با مواد مخدر آورده شود، اما مشخص نباشد كه آن وسيله نقليه مربوط به كدام پرونده است؟

رئيس دستگاه قضا همچنين با اشاره به نگهداري ۱۳۵ دستگاه خودروي سنگين در پاركينگ مركزي خودرو‌هاي توقيف يا ضبط شده پرونده‌هاي مواد مخدر در كرمان، گفت: در حاليكه امروز در بنادر كشور احتياج زيادي به خودرو‌هاي سنگين جهت حمل كالا‌هاي مختلف وجود دارد، نبايد ۱۳۵ دستگاه خودرو سنگين در پاركينگ ستاد مبارزه با مواد مخدر كرمان وجود داشته باشند؛ عدم تعيين تكليف سريع براي اين خودرو‌ها موجب مي‌شود كه آن‌ها نيز زير باد و باران و آفتاب، مستهلك شوند و آسيب ببينند.

بر همين اساس حجت‌الاسلام والمسلمين محسني اژه‌اي به رئيس كل دادگستري استان كرمان دستور داد در سريع‌ترين زمان ممكن، كارگروهي را مركب از نمايندگان استانداري، ستاد مبارزه با مواد مخدر و دادگستري تشكيل دهد تا در آن كارگروه وضعيت خودرو‌هاي مرتبط با پرونده‌هاي مواد مخدر كه در پاركينگ مركزي كرمان نگهداري مي‌شوند مشخص شود.

رئيس قوه قضاييه در همين راستا بيان كرد كه رئيس كل دادگستري استان كرمان موظف است در كارگروه تعيين تكليف خودرو‌هاي توقيف يا ضبط شده در پاركينگ مركزي كرمان را به صورت گام به گام گزارش كند.

برگزاري مزايده فروش هزار و ۱۰ خودروي توقيف شده پرونده‌هاي مواد مخدر در كشور با اقدامات دادگستري كرمان در راستاي عمل به دستورات رئيس قوه قضائيه، كمتر از ۶ ماه و در تاريخ ۶ شهريور ۱۴۰۲ مقدمات برگزاري اولين مزايده فروش هزار و ۱۰ خودرو در اين استان فراهم و در نهايت تعداد ۶۲۱ خودرو از پاركينگ شوراي هماهنگي به فروش رفت و مبلغ ۱۰۵ ميليارد تومان به حساب خزانه دولت واريز شد.

برگزاري دومين مزايده فروش هزار و ٣۶٧ دستگاه خودرو توقيفي موادمخدر در كرمان همچنين در تاريخ ۳ آبان ۱۴۰۲ نيز هزار و ٣۶٧ دستگاه خودروي سبك و سنگين توقيفي مواد مخدر به مزايده گذاشته شد.

در مجموع پس از دستور رئيس قوه قضائيه با اقدامات دادگستري كرمان در دو مرحله مزايده فروش ۲ هزار و ۳۷۷ دستگاه خودروي توقيفي مواد مخدر استان كرمان انجام شد. امروز نيز در جريان سفر رئيس قوه قضائيه به استان كرمان، معاون اول قوه قضائيه به نمايندگي از رئيس قوه قضائيه، از پاركينگ خودرو‌هاي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر كرمان بازديد و در جريان مزايده فروش خودرو‌هاي توقيفي قرار گرفت.

https://deyarkaroon.ir/vdcgn39quak9zz4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما