چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۴۹
کد مطلب : 106055
جالب است ۰
ايران رتبه 22 جهان در حوزه خيّرين را دارد
مديركل سازمان‌ هاي مردم ‌نهاد و خيّرين سلامت وزارت بهداشت با بيان اينكه ايران رتبه 22 جهاني در حوزه خيّرين را دارد، استان فارس را در حوزه خيّرين جزو پيشروترين استان ها عنوان كرد.

ايران رتبه 22 جهان در حوزه خيّرين را دارد

 خبرگزاري فارس، محمدجواد حيدري ‌پور در هجدهمين اجلاس سالانه خيّرين سلامت فارس با اشاره به آمار خيّرين در ايران و جهان، گفت: بر اساس آمارهاي اعلام شده، رتبه كشور در دنيا در زمينه كار خير، ۲۲ است كه اگر همه اقدامات خيّرين ثبت شود، در ميان ۱۰ رتبه برتر دنيا در زمينه كارهاي خير قرار مي‌ گيريم.

وي با بيان اينكه برخي خيّرين مايل به اعلام اقدامات خيرخواهانه خود نيستند، افزود: در سال هاي اخير و پس از كرونا اقدامات و كمك هاي خيّرين رشد بيشتري داشته است، زيرا توجه خيّرين و مردم به حوزه سلامت بيشتر شده است.

مهندس حيدري پور اظهار كرد: سه محور اصلي حوزه خيّرين در وزارت بهداشت شامل «عدالت و شفافيت»، «اولويت بهداشت و پيشگيري» و «تمركز بر مناطق كم‌ برخوردار كشور» است.

مديركل سازمان‌ هاي مردم ‌نهاد و خيّرين سلامت با اشاره به اينكه اتفاقات بزرگي در حال انجام است، گفت: در وزارت بهداشت براي اصلاح قانون ‌ها و ضوابطي كه مانع كار خيّرين است، آمادگي داريم تا با كمك مجلس شوراي اسلامي مسائل بررسي، اصلاح و موجب تشويق خيّرين شوند.

حيدري ‌پور ضمن تقدير از خيّرين، مجمع خيّرين تامين سلامت و دانشگاه‌ هاي علوم پزشكي در استان فارس در حمايت از اقدامات نيكوكاران در حوزه سلامت فارس، افزود: بررسي عملكرد دو سال ابتدايي دولت سيزدهم در حوزه خيّرين و سازمان ‌هاي مردم‌ نهاد نشان مي‌ دهد كه شيراز و استان فارس در حوزه خيّرين پيشرو و پيشتاز هستند و جاي خرسندي است كه استان فارس در اين زمينه پيشرو است و اين مهم جز با همدلي مردم و مسئولان به دست نمي ‌آيد.

مديركل سازمان‌ هاي مردم‌ نهاد و خيّرين سلامت در پايان تاكيد كرد: تلاش مي ‌كنيم تا انجام وظيفه كرده و در مورد تسهيلگري و برداشتن موانع از سر راه خيّرين اقدام كنيم.

گفتني است، هجدهمين اجلاس سالانه خيّرين سلامت فارس، سه ‌شنبه، ۹ آبان ۱۴۰۲، به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي شيراز و با تقدير از خيّرين حوزه سلامت استان برگزار شد.

به گزارش فارس، از سال ۱۳۸۸ كه مجمع خيرين سلامت راه‌اندازي شد تاكنون خيرين بيش از ۱۲ هزار ميليارد تومان به حوزه بهداشت و درمان كشور كمك كرده‌اند.
 
https://deyarkaroon.ir/vdcenp8znjh877i.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما