جمعه ۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۹
کد مطلب : 101300
جالب است ۰
دبير فدراسيون تنيس ايران درباره روند ميزباني‌هاي نيمه دوم سال گفت: ما بايد تعداد رويدادها را بالا ببريم و مي‌خواهيم در نيمه دوم سال حداقل ۲ طور جهاني مردان داشته باشيم كه طبق پيش بيني‌هاي ما حداقل ۱۸ كشور در آن‌ها حضور پيدا مي‌كنند. 

شاهرخ كشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي ايرنا در خصوص ميزباني رقابت‌هاي تنيس كمتر از ۱۴ سال سطح A آسيا اظهار داشت: مسابقات قاره‌اي براي بازيكنان زير ۱۴ سال برگزار مي‌شود؛ هر سال ۴ ميزباني در منطقه‌هاي مختلف قاره داده مي‌شود كه خئشبختانه اين بار توانستيم اين ميزباني را كسب كنيم. در اين مسابقات شانس بالايي براي ميزبان وجود دارد زيرا فاصله زيادي بين كشورهاي هر منطقه است و تعداد كشورهاي شركت كننده پايين مي‌آيد و از ططرفي بازيكنان ايراني شانس بيشتري در اين مسابقات خواهند داشت.

وي ادامه داد: همين مسابقه‌هاي قاره‌اي يك فرصت براي برترين‌هاي كشور است تا بتوانند با دريافت امتياز و جايگاه جهاني، در رقابت‌هاي گرنداسلم شركت كنند. در حال حاضر فدراسيون جهاني در حال برنامه براي راه‌اندازي گرنداسلم زير ۱۴ سال هم است و حضور در اين رقابت‌ها ملزم به داشتن رنك بالاست كه در چنين مسابقاتي بدست مي‌آيد.

دبير فدراسيون تنيس ايران با اشاره به روند تنيسورهاي كشور عنوان كرد: به نظرم پس از به وجود آمدن حال و هواي خوب و تازه تنيس همه بچه‌ها و بازيكنان جان تازه گرفتند و در حال تلاش بيشتر براي پيشرفت هستند. انرژي خوبي در تنيس شكل گرفته و در همه بازيكنان پخش شده است و فكر مي‌كنم با اين روحيه، نه تنها در اين مسابقات گريد A آسيا بلكه در همه ميزباني‌ها و رقابت‌هايي كه پا بگذاريم، جزو نفرات برتر خواهيم بود.

وي افزود: هر رده سني يك سري طرفدار خاص براي خودش دارد و اين را خودم در بچه‌هاي در اين سن و سال ديدم كه خيلي پيگير مسابقات هستند و بهتر مي‌توانند با هم ارتباط بگيرند. خود مردم بعد از اطلاع رساني ما از مسابقات حمايت مي‌كنند و در مسابقات حاضر مي‌شوند و ورزشكاران را تشويق مي‌كنند. رسانه ملي هم مسابقات ما را تا حد امكان پوشش مي‌دهد و اين علاقه مردم به تنيس نيز كه حتي بين ورزشكاران حرفه‌اي رشته‌هاي ديگر نيز وجود دارد، موجب پيگيري مسابقات مي‌شود.

كشاورز درمورد ميزباني‌هاي آينده تينس گفت: مسابقات طور جهاني مردان ۸ سال در ايران برگزار نشده بود و با اين حساب تواستيم فدراسيون جهاني را متقاعد كنيم كه ميزباني‌هاي خوبي را در ايران داشته باشيم. ما اولين ميزباني را در كيش برگزار كرديم كه ارزيابي سطح A براي آن انجام شد و همه بازيكنان مخصوصا خارجي‌ها نيز بسيار راضي بودند. ما بايد تعداد رويدادها را بالا ببريم و مي‌خواهيم در نيمه دوم سال حداقل ۲ طور جهاني مردان داشته باشيم كه طبق پيش بيني‌هاي ما حداقل ۱۸ كشور در آن‌ها حضور پيدا مي‌كنند.

https://deyarkaroon.ir/vdccxsqsx2bqx18.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما